Charakterystyka kuchni w stylu angielskim

Charakterystyka kuchni w stylu angielskim

Styl angielski w wyposażeniu wnętrz od wielu lat uznawany jest za jeden z popularniejszych, obok nowoczesnego czy minimalistycznego. W odróżnieniu od dwóch ostatnich, estetyka angielska jest niezwykle przytulna, zdobna i jednocześnie elegancka. Co więcej, w pomieszczeniu zaaranżowanym w stylu angielskim świetnie będą się prezentować elementy wyposażenia w stylu vintage, klasycznym lub nowoczesnym. Dzięki mieszaniu stylów można uzyskać całkowicie unikatowe wnętrze, które będzie ulubionym pomieszczeniem każdego domownika. Klienci urządzający mieszkania bardzo często decydują się na zastosowanie angielskiej stylistyki w kuchni. Jakie są charakterystyczne elementy kuchni w stylu angielskim? Jak zaaranżować tę przestrzeń, by była piękna i funkcjonalna jednocześnie?

Styl angielski w architekturze wnętrz wywodzi się z domów ulokowanych na angielskich wsiach. Rolniczy charakter ludności jest bardzo dobrze widoczny w kolorystyce i dekoracjach wnętrz angielskich. Jasne meble i drewniane podłogi są kwintesencją tej estetyki. Mimo stosowania jasnych odcieni - bieli, ecru czy szarości, pomieszczenia nie mają w sobie nic ze sterylności wnętrz w stylu nowoczesnym. Elementami wyróżniającymi kuchnie angielskie są przede wszystkim wygodne ławki lub sofy, sprzyjające rozmowom i spotkaniom. W kuchni w stylu angielskim nie może także zabraknąć wyspy oraz belek stropowych i drzwi lub wejść o łukowym kształcie. Co więcej, w takich pomieszczeniach znajduje się wiele drewnianych elementów, np. parapetów, okiennic czy dekoracji.

Warto mieć na uwadze, że w kuchni w stylu angielskim można stosować różne odcienie, nie tylko delikatne pastele. Pastelowe mogą być zarówno ściany, jak i meble. kolory te sprawiają, że pomieszczenie prezentuje się zdecydowanie bardziej przytulnie i zachęca do przebywania w nim. Co więcej, charakterystyczna wyspa pośrodku kuchni sprzyja gotowaniu w większym gronie i stanowi dodatkowy blat roboczy.

Meble w kuchni w stylu angielskim muszą być zdobione i funkcjonalne. Fronty szafek i szuflad zawsze są udekorowane widocznymi frezami oraz uchwytami z metalu lub porcelany. W stylizowanych angielskich meblach nie może zabraknąć przeszklonych drzwiczek szafek oraz kredensów. Wspomniane wcześniej sofy czy ławki są ozdobione poduszkami oraz pięknymi narzutami. W kuchni zaaranżowanej w stylu angielskim zawsze można znaleźć świeże kwiaty oraz dekoracje w postaci pater, talerzy oraz bibelotów.

Kuchnie w stylu angielskim od lat nie wychodzą z mody. Mimo iż estetyka jest bardzo charakterystyczna, łatwo wprowadzić do niej zupełnie nowe, pozornie niepasujące elementy, które podkreślą jej uniwersalny charakter. Jeżeli chcesz mieć w swoim domu piękną i wspaniale zagospodarowaną kuchnię w tylu angielskim, powinieneś zapoznać się z ofertą polskiej marki Rad-Pol.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Wózki do sprzątania LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Argonium - Teksty na strony www

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Imeso - sprzęt i preparaty dla medycyny estetycznej

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Wyposażenie cukierni - sprawdzone maszyny cukiernicze

Wyposażenie cukierni - sprawdzone maszyny cukiernicze

Meble dla domu z wielkim stylem: luksusowe opcje warto rozważyć

Meble dla domu z wielkim stylem: luksusowe opcje warto rozważyć

Illuzja przestrzeni - jak lustrzane szafy przesuwne optycznie powiększają pomieszczenie

Illuzja przestrzeni - jak lustrzane szafy przesuwne optycznie powiększają pomieszczenie