Czy warto wybrać fotel skórzany?

Czy warto wybrać fotel skórzany?

Krzesła i fotele są meblami, z którymi mamy styczność każdego dnia w każdym miejscu. Te siedziska towarzyszą nam zarówno w domu, jak i w miejscu pracy, w poczekalni czy w każdym lokalu usługowym. Decydując się na zakup mebli do domu szukamy przede wszystkim takich, które zapewnią nam komfortowy wypoczynek. Warto jednak także zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są wykonane meble. Fotele są przeważnie meblami tapicerowanymi, do produkcji których stosuje się tkaniny lub skóry ekologiczne oraz naturalne. Tutaj jednak bliżej przyjrzymy się fotelom tapicerowanym skórami naturalnymi.

Fotele skórzane uznawane są za najbardziej luksusowe meble. Nic dziwnego, za fotel ze skóry zwierzęcej zapłacimy często kilkakrotnie więcej niż za ten sam fotel, który byłby obity welurem albo eko skóry. Skóra naturalna jest niezwykle miękka i komfortowa. Jednak w przypadku takich mebli konieczna jest bardziej specjalistyczna konserwacja oraz dedykowanych środków czyszczących. Największą zaletą mebli ze skóry jest fakt, że z czasem pięknieją. Skóra naturalna z biegiem lat nieco się odkształca i zmienia kolor, dzięki czemu mebel zyskuje zupełnie nowy wygląd oraz charakter. Na meble skórzane powinny jednak uważać osoby nie lubiące zimna. Dlaczego? Mimo całej miękkości skóry zwierzęcej, jest ona zimna w dotyku, co może być problematyczne np. zimą, w pomieszczeniu nie ogrzewanym.

Fotel tapicerowany skórą naturalną będzie doskonałym wyborem do salonu, gabinetu lub domowej biblioteki. Miękka i wytrzymała skóra zapewni wygodę oraz pełen komfort użytkowana. Meble skórzane idealnie komponują się z wieloma rodzajami aranżacji - nowoczesnymi, eleganckimi, klasycznymi czy minimalistycznymi. Duży fotel skórzany z funkcją rozkładania idealnie nadaje się do salonu lub gabinetu. Mebel pozwoli odpocząć od pracy, zdrzemnąć się oraz zrelaksować w przerwie od wykonywania zajęć. Wśród foteli skórzanych znajdziemy także modele pikowane, które wspaniale będą wyglądać także w sypialni albo garderobie.


Opinie (0)

Zobacz firmy

Wózki do sprzątania LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Argonium - Teksty na strony www

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Imeso - sprzęt i preparaty dla medycyny estetycznej

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Worki kontenerowe BIG BAG a ekologiczne inicjatywy

Worki kontenerowe BIG BAG a ekologiczne inicjatywy

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli kuchennych?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli kuchennych?

Kuchnia- rodzaje i style

Kuchnia- rodzaje i style