Fronty kuchenne: mat czy lakier?

Fronty kuchenne: mat czy lakier?

Fronty kuchenne dostępne są w dwóch głównych wykończeniach: matowym i lakierowanym. Decyzja o wyborze frontów zależna jest od różnych czynników, jednakże najczęściej definiują ją nasze gusta. Wybierając fronty do kuchni należy zastanowić się nad wielkością aranżowanego pomieszczenia, nad ilością okien, a także nad dokładnym rozplanowaniem pomieszczenia. Które fronty lepiej sprawdzą się w często użytkowanej kuchni?

Matowe fronty kuchenne
Matowe fronty kuchenne mogą być wykonane praktycznie w każdego rodzaju materiału, np. z płyty MDF, płyty meblowej laminowanej czy litego drewna. Fronty matowe prezentują się znacznie bardziej naturalniej od frontów lakierowanych, ponieważ wnoszą do wnętrza przytulny i ciepły charakter. Matowe fronty świetnie będą się prezentować w większych pomieszczeniach, ponieważ nie zostaną one wizualnie przytłoczone. Fronty matowe świetnie prezentują się zestawione z ciemnym wybarwieniem, dlatego można pomyśleć o rozświetleniu kuchni stylowymi dodatkami.

A może fronty lakierowane?
Fronty lakierowane najczęściej są pokryte akrylem, laminatem lub folią poliestrową. Warto wiedzieć, że niektóre powłoki lakierowane odznaczają się zwiększoną podatnością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, np. promieniowania UV, które może przyczynić się do wyblaknięcia lub nawet powstania przebarwień na froncie. Fronty lakierowane idealnie odnajdą się nawet w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ w ich tafli wszystko się odbija, dzięki czemu wnętrze nie zostanie przytłoczone, lecz wizualnie powiększone i wprowadzony zostanie do niego akcent lekkości oraz świeżości. Fronty lakierowane świetnie będą się prezentować w aranżacjach nowoczesnych lub glamour, jako że odznaczają się niepowtarzalnym designem. Warto jednak pamiętać, że na frontach lakierowanych mogą zostawać odbite ślady palców, dlatego przy codziennym użytkowaniu kuchni może to być dość denerwujące. Plusów i minusów frontów lakierowanych czy frontów matowych jest wiele, a koniec końców wybór frontów do kuchni zależny jest przede wszystkim od własnych gustów.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Wózki do sprzątania LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Argonium - Teksty na strony www

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Imeso - sprzęt i preparaty dla medycyny estetycznej

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Praktyczna i stylowa kuchnia, jak wybrać meble?

Praktyczna i stylowa kuchnia, jak wybrać meble?

Jak zbudować linię do produkcji ciastek kruchych?

Jak zbudować linię do produkcji ciastek kruchych?

Jak sprawdzą się modułowe meble w kuchni?

Jak sprawdzą się modułowe meble w kuchni?