Jak łączyć włoskie meble z innymi stylami?

Jak łączyć włoskie meble z innymi stylami?

Kiedy myślimy o stylu i luksusie w projektowaniu wnętrz, jednym z pierwszych, które przychodzą nam na myśl są meble włoskie. Charakteryzujące się niepowtarzalną elegancją, wyrafinowaniem i najwyższą jakością wykonania, stanowią znakomy dodatek do każdego nowoczesnego domu. Jednakże, ciesząc się tak dużym prestiżem, mogą także stanowić nie lada wyzwanie w umiejętnym połączeniu ich z innymi stylami. Dlatego właśnie postanowiliśmy przygotować dla Państwa kilka porad ekspertów na temat jak łączyć włoskie meble z innymi stylami.

Włoski design ceniony jest na całym świecie za swój równoczesny minimalizm i ekstrawagancję, dlatego też meble włoskie mogą pięknie komponować się zarówno z prostymi, jak i bardziej awangardowymi stylami. Najważniejsze, to pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze, zdecydowanie nie warto obawiać się eksperymentów. Włoskie meble znakomicie wkomponują się w zarówno nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne wnętrza. Styl skandynawski z dominującymi bielami, szarościami i naturalnym drewnem to doskonałe tło dla minimalistycznych, eleganckich mebli włoskich. Z kolei style takie jak boho czy industrialny umożliwiają wprowadzenie włoskiego designu w bardziej ekstrawaganckim wydaniu.

Po drugie, ważne jest utrzymanie spójnej kolorystyki. Meble włoskie często odznaczają się wyrazistymi, głębokimi barwami, dlatego warto zadbać, aby reszta wnętrza nie była zbyt kolorystycznie rozbudowana. Monochromatyczne, jasne tło podkreśli elegancję i klasę włoskiego mebla, natomiast wybór jednego, dominującego koloru, pozwoli na stworzenie ciekawego kontrastu.

Kolejnym elementem do rozważenia jest faktura. Włoskie meble często charakteryzują się gładkimi, polerowanymi powierzchniami, dlatego może być ciekawym pomysłem połączenie ich z bardziej surowymi, naturalnymi materiałami – np. nieobrobionym drewnem czy betonem.

Pamiętajmy także, że pomimo, iż meble włoskie są z reguły bardzo wyraziste, nie oznacza to, że powinniśmy je eksponować na siłę. Często to one mogą pełnić rolę tła dla innych elementów wnętrza – np. dzieł sztuki, nietypowych dekoracji czy wyrazistego, kolorowego tkaninowego dodatku.

Na koniec warto dodać, że mimo licznych porad, najważniejsza jest własna intuicja i poczucie estetyki. To my decydujemy, co nam się podoba i w jakim otoczeniu czujemy się najbardziej komfortowo. Meble włoskie, ze swoją mnogością kształtów, wzorów i kolorów, pozwalają na prawdziwą zabawę styłem, a właściwe połączenie ich z innymi elementami może przynieść niezwykle zadowalające rezultaty.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Wózki do sprzątania LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Argonium - Teksty na strony www

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Imeso - sprzęt i preparaty dla medycyny estetycznej

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak sprawdzą się modułowe meble w kuchni?

Jak sprawdzą się modułowe meble w kuchni?

Jakie linie do produkcji ciastek są dostępne na rynku?

Jakie linie do produkcji ciastek są dostępne na rynku?

Kuchnia w stylu vintage

Kuchnia w stylu vintage