Jaka drukarka sprawdzi się w domu?

Jaka drukarka sprawdzi się w domu?

Drukarka jest sprzętem, który na stałe zagościł w naszych domach. Praca zdalna i nauczanie online spowodowało, że jeszcze więcej osób zamierza zaopatrzyć się w to urządzenie. Jednak wybór wcale nie jest łatwy. Urządzeń drukujących o różnych parametrach i funkcjach jest wiele. Z tego też względu osoby, które stają przed zakupem drukarki do swojego domu zastanawiają się co będzie najlepsze właśnie dla nich. Rzeczywiście wybierając drukarkę do domu trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów, które pozwolą na dokonanie najlepszego zakupu. Jaka drukarka sprawdzi się w domu? Odpowiedź w artykule.

 

Jaki rodzaj drukarki jest najlepszy do użytkowania w domu?

Wybierając drukarkę do domu warto zastanowić się czego potrzebujemy oraz jak często będziemy z niej korzystać. Cena sprzętu nie powinna być jedynym kryterium wyboru. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę koszty związane z materiałami eksploatacyjnymi, ponieważ może się okazać, że tańsza przy zakupie drukarka generuje duże koszty użytkowania (nawet przekraczające jej pierwotną cenę). Coraz częściej do domu wybierana jest drukarka laserowa, rzadziej atramentowa. Głównie ze względu na to, że koszty jej eksploatacji są dużo niższe w przypadku tej drugiej. W drukarkach laserowych wykorzystuje się tonery. To bardzo wydajne materiały eksploatacyjne, które pozwalają na wydruk od 1500 do nawet kilkunastu tysięcy stron. Dzięki temu koszt druku w porównaniu z drukarkami atramentowymi może być nawet kilkadziesiąt groszy niższy. Ponadto drukarki laserowe są bardzo szybkie - nawet kilkadziesiąt stron na minutę. Zaletą drukarki laserowej jest też to, że wydruk jest bardziej odporny na działanie wody i nie rozmazuje się. Drukarki atramentowe z kolei są dużo tańsze od laserowych. Sprawdzą się jako sprzęt drukujący w domach gdzie drukuje się mało. Z tego też względu jeśli mamy niewielki budżet na sprzęt, a wiemy, że drukujemy tylko od czasu do czasu lepiej wybrać atramentową drukarkę do domu. Taki rodzaj urządzenia drukującego warto kupić także jeśli drukujemy w kolorze lub chcemy drukować zdjęcia. W tym przypadku koszt wydruku będzie niższy niż z drukarki laserowej. Wysoka jakość, głębia kolorów oraz dokładne odwzorowanie szczegółów - to wszystko uzyskamy korzystając z drukarki atramentowej. Ponadto ten rodzaj sprzętu drukującego ma niewielkie rozmiary i jest gotowy do działania zaraz po uruchomieniu.

 

Jakie funkcje dodatkowe powinien mieć sprzęt drukujący używany w domu?

Rozwój branży druku sprawił, że na rynku oprócz drukarek pojawił się także wielofunkcyjny sprzęt drukujący, dzięki któremu oprócz wydruku można także skanować lub kserować dokumenty. Jest to świetna opcja dla tych, którzy pracując w domu muszą od czasu do czasu wykonać tego typu zadania. Na rynku dostępne są także urządzenia wielofunkcyjne 4 w1, które poza wyżej wymienionymi funkcjami mają jeszcze faks. Przy wyborze tego typu sprzętu warto wziąć pod uwagę czy ma połączenie bezprzewodowe, jest ciche i energooszczędne oraz czy umożliwia dwustronny druk bez ręcznego przekładania kartek. O tą ostatnią opcję warto zadbać także w przypadku drukarki i wybrać tą z dupleksem.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Wózki do sprzątania LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Argonium - Teksty na strony www

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Imeso - sprzęt i preparaty dla medycyny estetycznej

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jakie linie do produkcji ciastek są dostępne na rynku?

Jakie linie do produkcji ciastek są dostępne na rynku?

Worki kontenerowe BIG BAG a ekologiczne inicjatywy

Worki kontenerowe BIG BAG a ekologiczne inicjatywy

Charakterystyka kuchni w stylu angielskim

Charakterystyka kuchni w stylu angielskim