Jakie linie do produkcji ciastek są dostępne na rynku?

Jakie linie do produkcji ciastek są dostępne na rynku?

Aby rozwinąć swój biznes w branży piekarniczej lub cukierniczej, należy podjąć się wielu dokładnie zaplanowanych działań. Oprócz samego pomysłu na interes, trzeba wybrać najlepsze urządzenia piekarnicze. Warto mieć na uwadze, że konkurencja na tym rynku jest naprawdę duża. Pyszne wypieki dostępne są niemal na każdym kroku. Znajdziemy je w sklepach spożywczych, kawiarniach, piekarniach czy nawet na stacjach benzynowych. Faktem jest także, że duża część konsumentów chętniej sięga po smaczne wypieki niż zwykłe batoniki czy czekolady.

Co więcej, większość, nawet małych, cukierni dysponuje własnymi maszynami, dzięki którym możliwa jest produkcja wystarczającej ilości słodyczy. W przypadku dużych przedsiębiorstw wyposażenie jest zupełnie inne. Zakłady, które produkują hurtowe ilości danego produktu, powinny mieć najwyższej klasy wyposażenie. Takie, które działa niezawodnie, jest nowoczesne oraz ekologiczne.

Jednym z najbardziej znanych producentów wyposażenia piekarniczego i cukierniczego jest marka Hasborg. Początki firmy sięgają końca lat 90-tych XX wieku. Po wielu przemianach strukturalnych i wizerunkowych, powstało prężnie działające przedsiębiorstwo, które jest obecnie jednym z liderów w branży. Firma dysponuje własnym zakładem produkcyjnym, w którym tworzone są zaawansowane technologicznie maszyny do formowania, ozdabiania i wypieku. Co więcej, oprócz pojedynczych urządzeń, dostępne są tu elementy, które mogą stworzyć w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne.

Linie do ciastek przeznaczone są głównie do wyposażenia dużych piekarni bądź cukierni. To świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla przedsiębiorstw, które zajmują się wyrobem dużych ilości tego samego produktu, np. chleba. Wśród proponowanych przez Hasborg urządzeń do linii produkcyjnych należy m.in. markiziarka (sandwiching machine). To innowacyjne urządzenie, którego zadaniem jest umieszczenie odpowiedniej ilości masy kremowej na herbatniku oraz przykrycie do od góry drugim herbatnikiem. Maszyna zapewnia odpowiednie zespolenie wyrobu oraz otrzymanie wielu produktów o dokładnie tej samej grubości. Wydaje się, że to banalnie proste. Być może, ale aby powstały identyczne, a przy tym smaczne ciasteczka wysokiej jakości potrzeba najlepszych rozwiązań. Markiziarka kieruje wyroby wprost do tunelu chłodniczego, a stamtąd ciasteczka trafiają wprost do pakowania. Maszyna została wyposażona w nowoczesny panel dotykowy, z możliwością wyboru języka. Maszyna jest prosta w obsłudze i umożliwia zapisywanie na karcie SD własnych przepisów i receptur.

Inną maszyną, którą dobrać można do wyposażenia piekarni, jest przed-formierka marki Hasborg. Urządzenie przeznaczone jest do pracy przed maszyną do formowania ciasta. Głównym zadaniem maszyny jest podawanie ciasta kruchego bądź piernikowego tak, by było ono równomiernie umieszczone w Royal Rols - maszynie do produkcji rozmaitych ciastek. Przed-formierka posiada specjalny pojemnik połączony z modułem załadunku, które dopasowane są do specjalnego zbiornika na ciasto. Kiedy dojdzie do załadowania tego zbiornika ciastem, zostaje ono potem rozwałkowane wałkiem o średnicy 400 mm. Tak przygotowany produkt zostaje następnie pocięty na paski i w tej formie jest transportowane do zbiornika w maszynie formującej.

Te i wiele innych maszyn do linii do produkcji ciastek oferuje nowoczesna firma Hasborg. Każde z wymienionych urządzeń jest wyposażone w najwyższej jakości podzespoły i komponenty, pochodzące od najlepszych producentów. Dodatkowo, automaty posiadają stałą łączność WiFi z serwisem, co znacząco ogranicza czas napraw, a także umożliwia zdalne zmieniania ustawień maszyn. Najważniejszą zaletą urządzeń Hasborg jest ich niezawodność, energooszczędność i wydajność. Maszyny zoptymalizują pracę każdego zakładu produkcyjnego bez względu na jego wielkość i rodzaj wytwarzanego produktu. Sprawdź, o znajduje się w bogatej ofercie producenta i wybierz maszyny odpowiadające twoim potrzebom oraz oczekiwaniom.

Opinie (1)

Roland

2020-06-24 10:42:54

Adres IP:

*.*.*.119

Świetny artykuł, co do Hasborg to linie produkcyjne jakie dostarcza ten producent to najwyższa jakość wykonania oraz niezawodny sprzęt dedykowany do długiej eksploatacji. Ja sam jest zachwycony jak bardzo rozwinęła się produkcja w mojej cukierni odkąd podjąłem decyzję o częściowej automatyzacji w zakładzie.

Zobacz firmy

Wózki do sprzątania LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Argonium - Teksty na strony www

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Imeso - sprzęt i preparaty dla medycyny estetycznej

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Worki BIG-BAG – idealne rozwiązanie logistyczne

Worki BIG-BAG – idealne rozwiązanie logistyczne

Za co doceniamy meble drewniane do jadalni?

Za co doceniamy meble drewniane do jadalni?

Praktyczna i stylowa kuchnia, jak wybrać meble?

Praktyczna i stylowa kuchnia, jak wybrać meble?