Kuchnia- rodzaje i style

Kuchnia- rodzaje i style

Sposób, w jaki urządzimy kuchnie, świadczy nie tylko o naszym guście, ale także o atmosferze, jaka będzie w niej panować. Rodzai mebli kuchennych jest tak wiele, jak kolorów w palecie barw. Nic dziwnego, że na każdym rogu możemy spotkać sklepy meblowe, a w naszej skrzynce ciągle pojawiają się nowe katalogi. Wybór stylu, w jakim urządzimy nasz dom czy mieszkanie, powinien być uzależniony od tego, co podoba nam się najbardziej i w jakim miejscu czujemy się najlepiej. Jakie są najpopularniejsze style, których wytycznymi możemy się kierować?

Minimalizm był i prawdopodobnie zawsze będzie popularny. W nowoczesnej kuchni króluje stal, szkło, elegancja. Proste formy szafek, podświetlane półki. Meble zazwyczaj wykonane są z jasnego drewna. Przeważają jasne kolory, głównie biel, która często łączą się z czernią i szarością. Nie ma tu miejsca na blaszane pojemniki na ciastka i ogrom przypraw w kolorowych słoikach. Większość rzeczy znajduje się w półkach i szufladach, a nie na blacie.
Nieco zbliżone do stylu minimalistycznego będzie skandynawskie wnętrze. Tutaj także przeważają jasne odcienie. Prostota i minimalizm łączą się jednak z elementami zaczerpniętymi z natury. Drewno, zielenie i naturalne tkaniny takie jak len i bawełna, to charakterystyczne elementy stylu skandynawskiego.

Styl glamour jest prawie całkowitym przeciwieństwem minimalizmu. Blichtr, luksus i przepych. Kryształowe żyrandole, złocenia i ozdoby. Wnętrze w stylu glamour lubi świecidełka i błyskotki. W tej kuchni prawdopodobnie znajdziemy kryształowe naczynia. 

Jeśli minimalizm Ci nie odpowiada i źle czujesz się w kuchni urządzonej w stylu glamour, możesz zdecydować się na urządzenie wnętrza w stylu rustykalnym.
Takie pomieszczenie to przede wszystkim przytulna, domowa atmosfera, dodatki w wiejskim stylu i meble z naturalnego drewna. Znajdziesz tutaj blaszane pudełka na ciastka, półki z przyprawami, wieszaki i ręcznie malowane filiżanki i kubki.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Meble Black Art

Bolesława Krzywoustego 68
61-144 Poznań

Średnia Ocena

5/5
Rad - Pol Sp. z o.o.

Sadowa 56
05-800 Pruszków

Średnia Ocena

5/5
Meble Ada

Polna 14
37-300 Leżajsk

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak przy pomocy dodatków, ożywić naszą kuchnię?

Jak przy pomocy dodatków, ożywić naszą kuchnię?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli kuchennych?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli kuchennych?

Na jaki kolor ścian warto zdecydować się w kuchni?

Na jaki kolor ścian warto zdecydować się w kuchni?