Kuchnia- rodzaje i style

Kuchnia- rodzaje i style

Sposób, w jaki urządzimy kuchnie, świadczy nie tylko o naszym guście, ale także o atmosferze, jaka będzie w niej panować. Rodzai mebli kuchennych jest tak wiele, jak kolorów w palecie barw. Nic dziwnego, że na każdym rogu możemy spotkać sklepy meblowe, a w naszej skrzynce ciągle pojawiają się nowe katalogi. Wybór stylu, w jakim urządzimy nasz dom czy mieszkanie, powinien być uzależniony od tego, co podoba nam się najbardziej i w jakim miejscu czujemy się najlepiej. Jakie są najpopularniejsze style, których wytycznymi możemy się kierować?

Minimalizm był i prawdopodobnie zawsze będzie popularny. W nowoczesnej kuchni króluje stal, szkło, elegancja. Proste formy szafek, podświetlane półki. Meble zazwyczaj wykonane są z jasnego drewna. Przeważają jasne kolory, głównie biel, która często łączą się z czernią i szarością. Nie ma tu miejsca na blaszane pojemniki na ciastka i ogrom przypraw w kolorowych słoikach. Większość rzeczy znajduje się w półkach i szufladach, a nie na blacie.
Nieco zbliżone do stylu minimalistycznego będzie skandynawskie wnętrze. Tutaj także przeważają jasne odcienie. Prostota i minimalizm łączą się jednak z elementami zaczerpniętymi z natury. Drewno, zielenie i naturalne tkaniny takie jak len i bawełna, to charakterystyczne elementy stylu skandynawskiego.

Styl glamour jest prawie całkowitym przeciwieństwem minimalizmu. Blichtr, luksus i przepych. Kryształowe żyrandole, złocenia i ozdoby. Wnętrze w stylu glamour lubi świecidełka i błyskotki. W tej kuchni prawdopodobnie znajdziemy kryształowe naczynia. 

Jeśli minimalizm Ci nie odpowiada i źle czujesz się w kuchni urządzonej w stylu glamour, możesz zdecydować się na urządzenie wnętrza w stylu rustykalnym.
Takie pomieszczenie to przede wszystkim przytulna, domowa atmosfera, dodatki w wiejskim stylu i meble z naturalnego drewna. Znajdziesz tutaj blaszane pudełka na ciastka, półki z przyprawami, wieszaki i ręcznie malowane filiżanki i kubki.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Meble Black Art

Bolesława Krzywoustego 68
61-144 Poznań

Średnia Ocena

5/5
Rad - Pol Sp. z o.o.

Sadowa 56
05-800 Pruszków

Średnia Ocena

5/5
Dr Parda Piaseczno - Osocze bogatopłytkowe włosów

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Zdobienie ciastek

Zdobienie ciastek

Jak przy pomocy dodatków, ożywić naszą kuchnię?

Jak przy pomocy dodatków, ożywić naszą kuchnię?

Kuchnia- rodzaje i style

Kuchnia- rodzaje i style