Na jaki kolor ścian warto zdecydować się w kuchni?

Na jaki kolor ścian warto zdecydować się w kuchni?

Kolor ścian w kuchni może pasować do mebli lub być dla nich kontrastem. Odcień dopasowuje się do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze, wielkości pomieszczenia i efektu, jaki chcemy uzyskać.

W niewielkich kuchniach zalecane jest stosowanie jasnych kolorów. Powiększą one optycznie pomieszczenie. Ciemne kolory mogą się dobrze prezentować, w przypadku większych, dobrze oświetlonych wnętrz.
Kolor ścian warto dobrać do mebli znajdujących się w kuchni. Jasne meble, będą dobrze wyglądać na tle ciemniejszej ściany. A ciemne na jaśniejszej.
W przypadku kuchni połączonej z pokojem dziennym odcień powinien dobrze komponować się z kolorem ścian w salonie oraz z pozostałymi częściami domu.

Żywe, wesołe kolory ocieplą wnętrze kuchni. Odcienie pomarańczy, gruszek czy brzoskwiń pobudzają apetyt i poprawiają nastrój.
Pastelowe odcienie uspokoją i nieco zmniejszą apetyt. Łagodne, stonowane kolory będą dobrze prezentować się w połączeniu z białymi szafkami i jasną podłogą.

Pionowe pasy wizualnie podniosą sufit. To świetne rozwiązanie w niskich pomieszczeniach. Poprzeczne pasy natomiast poszerzą wnętrze. Użycie dwóch kolorów ukryje wszelkie mankamenty w proporcji kuchni i doda jej niepowtarzalnego charakteru. Biel i szarość to kolory najbardziej uniwersalne. Pasują do każdego wnętrza. Najlepiej prezentują się w pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym lub skandynawskim.

Wszystkie te rady, nie mają jednak większego znaczenia. Najważniejsze, by kierować się swoim własnym gustem. Wybierajmy odcienie, które sprawiają, że czujemy się najlepiej. Przecież w aranżacji wnętrz chodzi właśnie o to, by czuć się jak u siebie w domu.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Wózki do sprzątania LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Argonium - Teksty na strony www

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Imeso - sprzęt i preparaty dla medycyny estetycznej

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Automatyzacja końca linii pakującej

Automatyzacja końca linii pakującej

Za co doceniamy meble drewniane do jadalni?

Za co doceniamy meble drewniane do jadalni?

Kuchnia w stylu vintage

Kuchnia w stylu vintage