Kantówka okienna — co warto o niej wiedzieć?

Kantówka okienna — co warto o niej wiedzieć?

Kantówka okienna to element, który jest produkowany głównie z drewna sosnowego. Producent kantówki Richd.Anders na indywidualne życzenie klienta jest w stanie wykonać również modele z drewna eukaliptusowego lub modrzewiowego. W procesie produkcji wykorzystywany jest surowiec drzewny o wilgotności 12% ±2%, dzięki czemu klienci otrzymują wyroby najwyższej jakości. Kantówki zbudowane standardowo produkowane są przy zastosowaniu kleju wodoodpornego DIN EN 204 D4, jednakże w przypadku szczególnych zamówień zazwyczaj stosuje się klej klasy EPI.

Obok kantówek standardowych na rynku dostępne są również profile brytyjskie, francuskie, skandynawskie oraz włoskie. Producent drewna klejonego jest w stanie wykonać kantówkę według szczegółowych wytycznych klienta — w tym wszelkie elementy klejone, jak również okna dachowe. W przypadku kantówki drzwiowej wykorzystywane są metody klejenia warstwowo lub blokowe oraz obłogowania, które są uznane na rynkach krajowych, jak i zagranicznych.

Kantówka okienna podczas procesu produkcji przechodzi przez zaawansowane procesy technologiczne — drewno przerabia się na fryzy, które są łączone wzdłuż, po czym następuje proces heblowania i klejenia na wybrany przez klienta wymiar. Przez cały proces produkcji kantówki podlegają szczegółowej kontroli jakości, dzięki czemu klienci mają pewność, że zakupione wyroby są gotowe do dalszej obróbki.

Klejonka sosnowa z racji swoich właściwości jest bezpiecznym materiałem, który wykazuje zwiększoną odporność na przeciążenia oraz charakteryzuje się odpowiednią twardością. Tak wykończony materiał można poddać dalszej obróbce. Kantówkę można swobodne przycinać, malować, jak i zaimpregnować przed wpływem wilgoci. Zarówno kantówka okienna, jak i drzwiowa mogą być wyprodukowane z drewna certyfikowanego FSC® (Forest Stewardship Council®). Producent Richd.Anders specjalizuje się w produkcji półfabrykatów z drewna klejonego warstwowo na potrzeby przemysłu stolarki otworowej.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Notariusz w Rzeszowie - Monika Szyndak

Lisa-Kuli 18/13
35-025 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Hotel Coloseum Jarosław

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Richd Anders Polska

Kolejowa 13
37-220 Kańczuga

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jakie biurko dla nastolatka?

Jakie biurko dla nastolatka?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli kuchennych?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli kuchennych?

Jak przy pomocy dodatków, ożywić naszą kuchnię?

Jak przy pomocy dodatków, ożywić naszą kuchnię?