Kantówka okienna — co warto o niej wiedzieć?

Kantówka okienna — co warto o niej wiedzieć?

Kantówka okienna to element, który jest produkowany głównie z drewna sosnowego. Producent kantówki Richd.Anders na indywidualne życzenie klienta jest w stanie wykonać również modele z drewna eukaliptusowego lub modrzewiowego. W procesie produkcji wykorzystywany jest surowiec drzewny o wilgotności 12% ±2%, dzięki czemu klienci otrzymują wyroby najwyższej jakości. Kantówki zbudowane standardowo produkowane są przy zastosowaniu kleju wodoodpornego DIN EN 204 D4, jednakże w przypadku szczególnych zamówień zazwyczaj stosuje się klej klasy EPI.

Obok kantówek standardowych na rynku dostępne są również profile brytyjskie, francuskie, skandynawskie oraz włoskie. Producent drewna klejonego jest w stanie wykonać kantówkę według szczegółowych wytycznych klienta — w tym wszelkie elementy klejone, jak również okna dachowe. W przypadku kantówki drzwiowej wykorzystywane są metody klejenia warstwowo lub blokowe oraz obłogowania, które są uznane na rynkach krajowych, jak i zagranicznych.

Kantówka okienna podczas procesu produkcji przechodzi przez zaawansowane procesy technologiczne — drewno przerabia się na fryzy, które są łączone wzdłuż, po czym następuje proces heblowania i klejenia na wybrany przez klienta wymiar. Przez cały proces produkcji kantówki podlegają szczegółowej kontroli jakości, dzięki czemu klienci mają pewność, że zakupione wyroby są gotowe do dalszej obróbki.

Klejonka sosnowa z racji swoich właściwości jest bezpiecznym materiałem, który wykazuje zwiększoną odporność na przeciążenia oraz charakteryzuje się odpowiednią twardością. Tak wykończony materiał można poddać dalszej obróbce. Kantówkę można swobodne przycinać, malować, jak i zaimpregnować przed wpływem wilgoci. Zarówno kantówka okienna, jak i drzwiowa mogą być wyprodukowane z drewna certyfikowanego FSC® (Forest Stewardship Council®). Producent Richd.Anders specjalizuje się w produkcji półfabrykatów z drewna klejonego warstwowo na potrzeby przemysłu stolarki otworowej.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Hotel Coloseum Jarosław

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Notariusz w Rzeszowie - Monika Szyndak

Lisa-Kuli 18/13
35-025 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Argonium - Teksty na strony www

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak przy pomocy dodatków, ożywić naszą kuchnię?

Jak przy pomocy dodatków, ożywić naszą kuchnię?

Zdobienie ciastek

Zdobienie ciastek

Jakie biurko dla nastolatka?

Jakie biurko dla nastolatka?